Hit enter after type your search item

Co Robi Księgowy Wykonawca?

/
/
/
120 Views

Jeśli chodzi o to, aby praca została wykonana, a nie jesteś zadowolony, dopóki twój klient nie jest ekstatyczny, możesz po prostu zrobić jedną szufladę wykonawcy konta. Ale zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje kariery, przeczytaj dalej, aby zobaczyć, czy masz to, co potrzebuje – stawiamy na to, co robisz – i czy praca wykonawcza konta jest wszystkim, czego szukasz.

Co dokładnie robi wykonawca rachunku?

Niezależnie od tego, czy pracuje w relacjach publicznych, czy w stacji radiowej, czy w firmie farmaceutycznej dodaj za darmo, wykonawca konta bada i buduje relacje z nowymi klientami i kultuje relacje z istniejącymi.

Wykonawca konta jest punktem kontaktowym dla klientów i zespołów marki, często interakcji z nimi codziennie. Elementy pracy obejmują planowanie i koordynację działalności rachunkowej, w tym publikacje prasowe, placówki medialne, blogerów i influencerów, konferencje prasowe, próbki produktów dla edycji i wydarzeń promocyjnych, takich jak zdjęcia i filmy.

Jakie umiejętności potrzebujesz?

“Po pierwsze, wykonawca rachunku musi być dobrym pisarzem – to nie do negocjacji” – mówi Arzu Yonak, właściciel i kreatywny dyrektor działu Addicted Youth Public Relations. Musisz być w stanie skutecznie komunikować wiadomość klienta w sposób, który jest zaangażowany w media i odbiorców docelowych.

Dobra obsługa klienta, umiejętności planowania strategicznego, kreatywność i uwagę na szczegóły są również ważne, zauważa Erin Pieretti, starszy wykonawca rachunków z Bauserman Group.

Potrzebujesz również solidnych umiejętności sprzedaży. Jeśli jesteś wykonawcą konta w magazynie lub stacji telewizyjnej, na przykład, jesteś odpowiedzialny za zabezpieczanie reklam, które pomagają utrzymać publikację lub sieć.

Czy umiejętności wymagane przez wykonawcę rachunku w firmie PR różnią się od tych wymaganych w innym rodzaju firmy (np. witryny internetowej, stacji radiowej)?

Zestaw umiejętności jest w zasadzie taki sam; istnieje tylko jedna różnica w tym, jak są one stosowane, mówi Yonak.

Jeśli pracujesz jako wykonawca konta w domu dla firmy, to wszystko o pozycjonowaniu i strategii marki tej firmy. W firmie PR prawdopodobnie monitorujesz różne konta, z których każda wymaga własnej strategii.

Kto jest szefem księgowego?

Struktura wewnętrzna każdej firmy jest inna, więc hierarchie różnią się, ale rachunek wykonawca zgłasza do wyznaczonego wyższego wykonawcy rachunku, menedżera rachunku lub dyrektora działu. W niektórych przypadkach może zgłaszać sprawozdanie bezpośrednio do dyrektora agencji lub prezydenta/głównego.

Czy istnieją inne tytuły z podobnymi obowiązkami?

Może to zależeć od wewnętrznej struktury firmy. Na przykład w Adicte Youth Public Relations, wykonawcy konta są w zasadzie publicystami na poziomie średnim i wyższym odpowiedzialnymi za określone konta.

Rola menedżera konta jest podobna do menedżera konta, chociaż niektóre agencje decydują się na rezerwację tego tytułu na stanowisko nadzorcze, ktoś, kto nadzoruje zespół konta.

Co muszę osiągnąć w tej pozycji?

Ciężka praca i poświęcenie. To nie jest typowe dziewięć do pięciu pracy. Musisz być napędzany. Musisz być dostępny dla swojego klienta i być w stanie pracować w szybkim i spokojnym środowisku.

Powinieneś być jednocześnie kreatywny i strategiczny – musisz kontrolować wiadomość klienta, więc musisz być ostrożny w kwestii tego, co umieścisz tam, aby upewnić się, że wiadomość jest zgodna z marką.

Jak mogę dostać nogę do drzwi?

Jesteś na dobrym początku z stopniem w biznesie, marketingu / reklamie, relacjach publicznych lub komunikacji, mówi Pieretti. A jeśli chcesz pracować w agencji, dodaje Yonak, Twoja najlepsza stawka zaczyna się od stażu i pracuje drogą do schodów w agencji lub w branży medialnej, aby zbudować kontakty.

Uzyskaj szybką ścieżkę do pracy w PR, biorąc online kurs Mediabistro na temat stosunków publicznych.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This div height required for enabling the sticky sidebar